Respirátor KN95

1,30 € 3,59 € 5,59 € 10,39 € 19,99 € od 1,30 €
Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Počet kusov
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Štvorvrstvový respirátor KN95 vhodný na každodennú ochranu. Ochranná norma KN95 zodpovedá európskej FFP2/americkej N95.

Detailné informácie

Podrobný popis

Povrch tvorí protiprichytávacia tkanina 50G, druhou vrstvou je bavlna 45G navrhnutá pre teplý vzduch, treťou vrstvou je filtračný materiál 30G KN, vnútro tvorí protiprichytávacia tkanina 30G PPRespirátor zachycuje 95% vonkajších častíc. Je vhodný ako ochrana proti vírusom a baktériám. Ochrana proti netoxickým tuhým a kvapalným časticiam. Zachycuje aerosóly, prachové a smogové častice či peľ.

Vyrobené z veľmi kvalitného a bezpečného materiálu, ktorý znižuje riziko podráždenia pokožky. Určené na jedno použitie (min. 6 hodín).

Životnosť a účinnosť záleží na spôsobe použitia. Zvýšenou vlhkosťou stráca na účinnosti, preto odporúčame pred vlhkosťou chrániť.

Informácie na používanie respirátora

Respirátor vymeňte v týchto prípadoch:

  • Výrazne sa zvýšil odpor pri dýchaní.
  • Respirátor je poškodený alebo zničený.
  • Respirátor nedolieha tesne k tvári.
  • Respirátor je znečistený.
  • Respirátor bol použitý.

Respirátor KN95, ktorý je podobný americkej certifikácii N95 a európskej certifikácii FFP2. KN95 je odborová norma pre priemysel, ktorá stanovuje, že daný respirátor zaisťuje zamýšľanú účinnosť odfiltrovania častíc na úrovni 95 percent so stredným hmotnostným priemerom 0,3 mikrometra.

Respirátor je najúčinnejší len vtedy, ak sa používa v kombinácii s častou očistou rúk emulziou na ruky na báze alkoholu alebo mydlom a vodou (sanitizér).

Tvárový respirátor nie je určený na použitie viac než raz. Pokiaľ je váš respirátor poškodený alebo znečistený alebo ak sa dýchanie cez respirátor stáva náročnejším, mali by ste respirátor zložiť, zlikvidovať ho bezpečným spôsobom a vymeniť za nový. Za bezpečnú likvidáciu použitého respirátora sa považuje jeho uloženie do igelitového vaku a vyhodenie do odpadu.

Chráni respirátor KN95 proti vírusom?

Respirátor je určený na ochranu osoby, ktorá ho používa, pred malými časticami vo vzduchu, ktoré môžu obsahovať vírusy. Celkovo sa respirátory považujú za omnoho účinnejšie prostriedky pri ochrane proti chrípkovému vírusu v porovnaní s bežným tvárovým rúškom.

Môžem opakovane použiť rúško?

Rúško/respirátor musí byť vymenené, len čo zvlhne slinami alebo inými telovými tekutinami, pretože stráca svoje ochranné vlastnosti. Pracovníci v iných odboroch bežne používajú respirátor KN95 niekoľko hodín bez prerušenia. Skúsenosti z týchto spôsobov využitia ukazujú, že respirátor môže fungovať v rámci svojich návrhových špecifikácií počas 8 hodín neprerušovaného alebo prerušovaného používania.

To, ako dlho môžete používať respirátor KN95, závisí od toho, čo konkrétne robíte a ako dlho respirátor nosíte v jednom dni. V ideálnom prípade by respirátor na jedno použitie mal byť vymieňaný každý deň.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.