Otázky a odpovede

Uchovávajte LadyCup v priloženom bavlnenom vrecku. Uskladnenie na mieste bez UV žiarenia zachová na dlhú dobu prirodzenú farbu. Neukladajte LadyCup do nepriedyšných obalov. Na konci menštruačného obdobia LadyCup vyvarte alebo vysterilizujte. Ako základnú údržbu v priebehu menštruácie odporúčame podľa možností omytie vodou, prípadne aj použitie neparfémovaného mydla. Údržbu uskutočnite čo najskôr po vyprázdnení, predídete tak zaschnutiu menštruačnej krvi a následnému sťaženiu čistenia. Pokiaľ nemáte k dispozícii vodu, môžete použiť napr. toaletný papier.

Skontrolujte podľa návodu správnu polohu zavedeného LadyCup. Skontrolujte či LadyCup je priľnutý k pošvovej stene. Je dôležité, aby bol úplne rozvinutý. Kontrolu uskutočnite prstom po jeho obvode. Skontrolujte priechodnosť podtlakových otvorov, prípadne ich prečistite.

Nie je potreba LadyCup vyberať. Záleží na Vašom rozhodnutí a pocite. Pokiaľ sa Vám LadyCup posunie, je potrebné ho znovu správne umiestniť tak, aby nedošlo k prípadnému pretekaniu.

LadyCup pri pohlavnom styku použiť nejde, pretože jeho tvar nie je prispôsobený pre milovanie. Mohlo by dôjsť k jeho zatlačenie a následne obtiažnemu vybratie. Pred pohlavným stykom pre svoju aj partnerovu bezpečnosť menštruačný kalíšok vždy vyberte.

LadyCup má odlišný design. Jeden z rozdielov je, že na jeho vnútornom a vonkajšom povrchu nie sú žiadně značky, popisky a symboly. Preto je údržba veľmi jednoduchá. Tvar a povrch spodnej časti a držiatka je so zdrsneným povrchom uspôsobený pre ľahšie vybratie/zavedenie. Hrúbka použitého materiálu silikónu je prispôsobená maximálnej pružnosti a tým i čo najlepšieho pocitu pri používaní. Podtlakové otvory sú navrhnuté aby zabránili možnému pretekaniu.

Dá sa používať s diafragmou alebo špirálou.

LadyCup je obzvlášť vhodný pre všetky aktívne ženy. Jeho používanie oceníte pri akejkoľvek športovej činnosti alebo cestovaní.

Áno, tiež mladé dievčatá sú fyzicky schopné používať menštruačný kalíšok. Kalíšok je možné používať od úplne prvej periódy. Samozrejme čím viac sa zoznámite so svojím telom, tým jednoduchšie to celkovo bude. Tak ako s používaním tampónov bude s počiatku potrebné trochu tréningu vrátane možnej lubrikácia pre jednoduché zavedenie kalíška.

Balenie je absolútne diskrétne. LadyCup je zabalený v nepriehľadnej bublinkovej obálke alebo kartónovom obale. LadyCup je zasielaný prostredníctvom miestnej poštovnej spoločnosti alebo prepravnej firmy.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.