LadyCup Revolution Čistá láska

18,49 € 17,54 € 12,99 € 18,49 € 17,54 € 12,99 € od 12,99 €
Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Veľkosť ?
Balenie ?
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Menštruačný kalíšok LadyCup Revolution, dostupný vo veľkosti S (malý) a L (veľký). Objavte vylepšený dizajn stvorený pre bezstarostný priebeh „vašich“ dní. Modernejší mäkší silikón pre príjemnejšie používanie. Vylepšený držiak. Ak si chcete kúpiť samotný kalíšok bez obalu a bavlneného vrecúška, vyberte si možnosť Zero waste. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Zaistí komfort počas celej menštruácie

LadyCup Revolution je nový český menštruačný kalíšok pre pohodlnú menštruáciu. LadyCup sa vyrába už od roku 2007 a za ten čas sa stal jedným z najznámejších a najobľúbenejších menštruačných kalíškov na našom trhu. Objavte vylepšený dizajn stvorený pre bezstarostný priebeh „vašich“ dní. 

Objavte nový dizajn LadyCup Revolution

Je vyrobený z prvotriedneho lekárskeho silikónu, ktorý je bezpečný pre pokožku, nevyvoláva alergie ani podráždenia. Vďaka tomu, že do seba neabsorbuje žiadne tekutiny a na jeho celkom hladkom povrchu nezostávajú baktérie, nedochádza k zmenám prirodzeného vaginálneho prostredia. Kalíšok je na dotyk jemný, mäkký, ale zároveň dostatočne pružný, aby sa vnútri bez problémov prispôsobil a rozvinul. Oproti príliš mäkkým kalíškom tak nehrozí pretečenie pri sťahu panvového dna (napr. pri športe). 

LadyCup Revolution má tiež nový držiak v podobe troch guliek. Tie je možné ľubovoľne skrátiť na dĺžku, ktorá vám bude najviac vyhovovať, a tým si prispôsobiť váš LadyCup priamo na mieru. Držiak je možné aj celkom odstrániť. Na skrátenie použite ostré nožnice a dajte pozor, aby nedošlo k poškodeniu kalíška.  

LadyCup Revolution je vyrobený z najmodernejšieho lekárskeho silikónu s veľmi hladkou povrchovou úpravou „lesk“. To uľahčuje zavedenie a vybratie kalíška oproti kalíškom so štandardným alebo matným povrchom.  

Na jeho vnútornom a vonkajšom povrchu nie sú žiadne značky, popisy a symboly, preto je jeho údržba veľmi jednoduchá. Pre správne fungovanie slúžia podtlakové otvory. LadyCup Revolution má teraz štyri dierky v rovnakej rovine, vďaka ktorým sa kalíšok ľahko otvorí a umožní využiť celý objem kalíška. Tieto dierky okrem podtlaku vám dajú vedieť, že kalíšok treba vyprázdniťpokiaľ je celý objem kalíška naplnený, môže začať krv pomaly pretekať dierkami. 

Ako sa menštruačný kalíšok používa? 

Menštruačný kalíšok je moderná hygienická pomôcka, ktorú oproti vložkám a tampónom môžete používať opakovane. Zavádza sa do pošvy, kde drží vďaka jemnému podtlaku. Stačí ho zaviesť a úplne naň zabudnúť – pokojne až na 12 hodín. Potom ho opláchnite vodou a je opäť pripravený na použitie. Pred začiatkom a na konci menštruácie odporúčame kalíšok sterilizovať vyvarením vo vode (cca 5 min.), v sterilizačnom poháriku alebo pomocou sterilizačných tabliet Milton.

Prečo si pri menštruácii vybrať LadyCup?

  • moderná pomôcka intímnej hygieny
  • vydrží až 2× dlhšie než tampón
  • nevysušuje pošvovú sliznicu, neprichytávajú sa na ňom škodlivé baktérie
  • optimálne veľkosti a dizajn pre ľahké použitie a jednoduchú údržbu
  • šetrný k životnému prostrediu – jeden kalíšok vydrží 5 – 10 rokov
  • návratnosť kúpy LadyCup už za 4 mesiace
  • český výrobok schválený Štátnym zdravotným ústavom ČR

Ako vybrať správnu veľkosť?

  • Veľkosť S odporúčame ženám do 30 rokov a tým, ktoré nerodili, prípadne tým, ktoré prekonali pôrod cisárskym rezom. Tento kalíšok je vhodný aj pre panny.

  • Veľkosť L odporúčame ženám starším ako 30 rokov a všetkým, ktoré majú po vaginálnom pôrode. 

Materiál

Menštruačný kalíšok je vyrobený z najmodernejšieho lekárskeho silikónu a má všetky certifikáty pre použitie v lekárstve.
S používaním menštruačného kalíška nie sú známe žiadne alergické prejavy, ktoré sa môžu vyskytnúť napr. pri používaní latexu.

Obsah balenia (vyberte v časti Balenie)

Menštruačný kalíšok LadyCup Revolution, bavlnené vrecúško, medzinárodný návod. 
Zero Waste s bavlneným vreckom: iba LadyCup bez plastového obalu. 

Zero Waste bez bavlneného vrecka: iba LadyCup v bavlnenom vrecúšku bez plastového obalu.

Návod na stiahnutie

Stiahnuť

Otázky a odpovede

Menštruačný kalíšok LadyCup vyrábame od roku 2007. Vypočuli sme vaše pochvaly aj pripomienky a výsledkom je LadyCup Revolution. Zachoval si to najlepšie z pôvodného dizajnu a prináša zmeny, vďaka ktorým si ho skrátka zamilujete. 
1. Modernejší mäkší silikón pre príjemnejšie používanie.
2. Namiesto šiestich podtlakových otvorov sú na kalíšku len štyri a navyše v rovnakej rovine.
3. Vďaka tomu je zachovaný maximálny objem kalíška a signalizácia výmeny (pomalé pretekanie) príde neskôr.
4. Vylepšený držiak v podobe troch guliek. Tie je možné ľubovoľne skrátiť na dĺžku, ktorá vám bude najviac vyhovovať, a tým si prispôsobiť váš LadyCup priamo na mieru.
5. Kalíšok má novú povrchovú úpravu pre jednoduchšie zavádzanie a vybratie.
6. Nové farby a vzory bavlnených vrecúšok. 

Používaním kalíška môžete za 5 až 10 rokov ušetriť až 1 500 kusov jednorazových vložiek a tampónov, ktoré sa inak hromadia na skládkach. Kalíšok a látkové vložky vám vydržia niekoľko rokov a sú doma vždy k dispozícii. Okrem odpadu tak ušetríte až 350 eur!

Uchovávajte LadyCup v priloženom bavlnenom vrecku. Uskladnenie na mieste bez UV žiarenia zachová na dlhú dobu prirodzenú farbu. Neukladajte LadyCup do nepriedyšných obalov. Na konci menštruačného obdobia LadyCup vyvarte alebo vysterilizujte. Ako základnú údržbu v priebehu menštruácie odporúčame podľa možností omytie vodou, prípadne aj použitie neparfémovaného mydla. Údržbu uskutočnite čo najskôr po vyprázdnení, predídete tak zaschnutiu menštruačnej krvi a následnému sťaženiu čistenia. Pokiaľ nemáte k dispozícii vodu, môžete použiť napr. toaletný papier.

Skontrolujte podľa návodu správnu polohu zavedeného LadyCup. Skontrolujte či LadyCup je priľnutý k pošvovej stene. Je dôležité, aby bol úplne rozvinutý. Kontrolu uskutočnite prstom po jeho obvode. Skontrolujte priechodnosť podtlakových otvorov, prípadne ich prečistite.

Nie je potreba LadyCup vyberať. Záleží na Vašom rozhodnutí a pocite. Pokiaľ sa Vám LadyCup posunie, je potrebné ho znovu správne umiestniť tak, aby nedošlo k prípadnému pretekaniu.

LadyCup pri pohlavnom styku použiť nejde, pretože jeho tvar nie je prispôsobený pre milovanie. Mohlo by dôjsť k jeho zatlačenie a následne obtiažnemu vybratie. Pred pohlavným stykom pre svoju aj partnerovu bezpečnosť menštruačný kalíšok vždy vyberte.

LadyCup má odlišný design. Jeden z rozdielov je, že na jeho vnútornom a vonkajšom povrchu nie sú žiadně značky, popisky a symboly. Preto je údržba veľmi jednoduchá. Tvar a povrch spodnej časti a držiatka je so zdrsneným povrchom uspôsobený pre ľahšie vybratie/zavedenie. Hrúbka použitého materiálu silikónu je prispôsobená maximálnej pružnosti a tým i čo najlepšieho pocitu pri používaní. Podtlakové otvory sú navrhnuté aby zabránili možnému pretekaniu.

Dá sa používať s diafragmou alebo špirálou.

LadyCup je obzvlášť vhodný pre všetky aktívne ženy. Jeho používanie oceníte pri akejkoľvek športovej činnosti alebo cestovaní.

Áno, tiež mladé dievčatá sú fyzicky schopné používať menštruačný kalíšok. Kalíšok je možné používať od úplne prvej periódy. Samozrejme čím viac sa zoznámite so svojím telom, tým jednoduchšie to celkovo bude. Tak ako s používaním tampónov bude s počiatku potrebné trochu tréningu vrátane možnej lubrikácia pre jednoduché zavedenie kalíška.

Balenie je absolútne diskrétne. LadyCup je zabalený v nepriehľadnej bublinkovej obálke alebo kartónovom obale. LadyCup je zasielaný prostredníctvom miestnej poštovnej spoločnosti alebo prepravnej firmy.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Menštruačný kalíšok
Držiak: Tri guľôčky, skrátiteľné
Podtlakové otvory: Štyria v tej istej rovine
Materiál: Najmodernejší mäkký silikón

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.