LadyCup Menštruačný kalíšok Zelený

15,99 €
Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Veľkosť ?
Balenie ?
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Menštruačný kalíšok LadyCup, dostupný vo veľkosti S (malý) a L (veľký). Súčasťou balenia je bavlnený sáčok a návod, odoslaný v plastovom a kartónovom obale. Zero Waste balenia: iba LadyCup a bavlnený sáčok bez plastového obalu.

Detailné informácie

Podrobný popis

BEZPEČNÝ – MODERNÝ – JEDNODUCHÝ – EKOLOGICKÝ – EKONOMICKÝ – HYGIENICKÝ

LadyCup je český menštruačný kalíšok, ktorý sa vyrába od roku 2007. Za tú dobu sa stal jedným z najznámejších a najobľúbenejších menštruačných kalíškov na našom trhu. Menštruačná krv sa počas menštruácie zhromažďuje v menštruačnom kalíšku. LadyCup je vyrobený výhradne z lekárskeho silikónu. Na jeho úplne hladkom povrchu nezostávajú žiadne baktérie, neabsorbuje žiadne kvapaliny a tým nedochádza k zmenám prirodzeného vaginálneho prostredia. 

Prečo LadyCup?

  • 100% plnohodnotná alternatíva menštruačných vložiek a tampónov
  • najmodernejší výrobok dámskej intímnej hygieny
  • jednoduchý v používaní
  • „šetrný k životnému prostrediu“ – pri správnej údržbe životnosť 5–10 rokov
  • ekologický a ekonomický – návratnosť zakúpenia LadyCup už za 4 mesiace
  • maximálne flexibilný silikón
  • optimálna veľkosť a design s hladkým povrchom pre jednoduché používanie a údržbu
  • vyrobený z najkvalitnejšieho lekárskeho silikónu s výhradným použitím v lekárskom a potravinárskom priemysle

Starostlivosť

Absolútne hladký povrch menstruačného kalíška LadyCup umožňuje veľmi jednoduchú údržbu. Menstruačný kalíšok LadyCup nemá na vonkajšom ani vnútornom povrchu žiadnu značku, popisky ani iný symbol. Uschovávajte menstruačný kalíšok LadyCup v priloženom bavlnenom vrecku. Uskladnenie na mieste bez UV žiarenia zachová na dlhú dobu Vášmu LadyCup prirodzene čistú farbu. Neukladajte menstruačný kalíšok LadyCup do nepriedušných obalov. Na konci menštruačného obdobia LadyCup vyvarte alebo vysterilizujte. Táto činnosť je samozrejme možná aj v priebehu menštruácie.

Ako základnú údržbu menstruačného kalíška LadyCup v priebehu menštruácie odporúčame podľa možností omytie vodou s prípadným použitím neparfémovaného mydla. Údržbu uskutočnite čo najskôr po vyprázdnení LadyCup, predídete tak zaschnutiu menštruačnej krvi a následnému sťaženiu čistenia. Pokiaľ nemáte k dispozícii vodu, môžete použiť napr. toaletný papier.

Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo otázkach nás kontaktujte.

Výběr velikosti

LadyCup sa vyrába v dvoch veľkostiach. Vyberte si pozorne vhodnú veľkosť podľa dole uvedených informácií.

  • S (malý) – vhodný pre ženy, ktoré nerodili alebo ženy do 25 rokov
  • L (veľký) – vhodný pre ženy, ktoré rodili alebo ženy nad 25 rokov

Obsah balenia

Menštruačný kalíšok LadyCup, bavlnený sáčok, návod.

Zero Waste balenia: iba LadyCup a bavlnený sáčok bez plastového obalu.

Návod na stiahnutie

Stiahnuť

Otázky a odpovede

Uchovávajte LadyCup v priloženom bavlnenom vrecku. Uskladnenie na mieste bez UV žiarenia zachová na dlhú dobu prirodzenú farbu. Neukladajte LadyCup do nepriedyšných obalov. Na konci menštruačného obdobia LadyCup vyvarte alebo vysterilizujte. Ako základnú údržbu v priebehu menštruácie odporúčame podľa možností omytie vodou, prípadne aj použitie neparfémovaného mydla. Údržbu uskutočnite čo najskôr po vyprázdnení, predídete tak zaschnutiu menštruačnej krvi a následnému sťaženiu čistenia. Pokiaľ nemáte k dispozícii vodu, môžete použiť napr. toaletný papier.

Skontrolujte podľa návodu správnu polohu zavedeného LadyCup. Skontrolujte či LadyCup je priľnutý k pošvovej stene. Je dôležité, aby bol úplne rozvinutý. Kontrolu uskutočnite prstom po jeho obvode. Skontrolujte priechodnosť podtlakových otvorov, prípadne ich prečistite.

Nie je potreba LadyCup vyberať. Záleží na Vašom rozhodnutí a pocite. Pokiaľ sa Vám LadyCup posunie, je potrebné ho znovu správne umiestniť tak, aby nedošlo k prípadnému pretekaniu.

LadyCup pri pohlavnom styku použiť nejde, pretože jeho tvar nie je prispôsobený pre milovanie. Mohlo by dôjsť k jeho zatlačenie a následne obtiažnemu vybratie. Pred pohlavným stykom pre svoju aj partnerovu bezpečnosť menštruačný kalíšok vždy vyberte.

LadyCup má odlišný design. Jeden z rozdielov je, že na jeho vnútornom a vonkajšom povrchu nie sú žiadně značky, popisky a symboly. Preto je údržba veľmi jednoduchá. Tvar a povrch spodnej časti a držiatka je so zdrsneným povrchom uspôsobený pre ľahšie vybratie/zavedenie. Hrúbka použitého materiálu silikónu je prispôsobená maximálnej pružnosti a tým i čo najlepšieho pocitu pri používaní. Podtlakové otvory sú navrhnuté aby zabránili možnému pretekaniu.

Dá sa používať s diafragmou alebo špirálou.

LadyCup je obzvlášť vhodný pre všetky aktívne ženy. Jeho používanie oceníte pri akejkoľvek športovej činnosti alebo cestovaní.

Áno, tiež mladé dievčatá sú fyzicky schopné používať menštruačný kalíšok. Kalíšok je možné používať od úplne prvej periódy. Samozrejme čím viac sa zoznámite so svojím telom, tým jednoduchšie to celkovo bude. Tak ako s používaním tampónov bude s počiatku potrebné trochu tréningu vrátane možnej lubrikácia pre jednoduché zavedenie kalíška.

Balenie je absolútne diskrétne. LadyCup je zabalený v nepriehľadnej bublinkovej obálke alebo kartónovom obale. LadyCup je zasielaný prostredníctvom miestnej poštovnej spoločnosti alebo prepravnej firmy.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.